• Home
  • Kurucular Kurulu Mesajı

Kurucular Kurulu Mesajı

Kıymetli Hemşehrilerimiz,

Bildiğiniz üzere 28 Eylül 2018 tarihinde her biri Erzurum sevdalısı olan kurucu üyelerimizle birlikte çok sayıda dernek ve federasyonu bir çatı altında toplayarak ERKON için Bismillah dedik. Yurtiçi ve yurtdışında bir çok Erzurum Derneği ve Erzurum STK’sı bulunmaktadır. Elbette ki bu kuruluşlar Erzurum’a, Erzurumluya büyük hizmetlerde bulunmuşlar, Erzurum için seferber olmuşlardır. Başta bu yolda yol almış ve ahirete irtihal etmiş olan ağabeylerimiz ve kardeşlerimiz olmak üzere memleketimize hizmet eden ve halen hizmet etmeyi sürdüren tüm Erzurum sevdalılarını saygı ve hürmetle yad ediyoruz.

Erzurum, şanlı tarihi, jeopolitik konumu, coğrafi yapısı, sosyo-kültürel çeşitliliği ve samimiyeti, içtenliği bozulmamış insanıyla her zaman en önde olmayı hakeden ulu bir şehirdir. Memleketimizin ve hemşehrilerimizin dilediği hizmetlere ulaşabilmesi, her mecrada sesini gür bir şekilde duyurabilmesi, daha büyük sorumluluklar ve inisiyatifler alabilmesi için kendimize; tarafsızlığı, şahsi menfaatlerden uzak durmayı, herkesin fikrine başvurarak ortak aklı çalıştırmayı, özveri, sevgi,saygı ve kurumsallığı ilke edinip birlik ve beraberliğimizi pekiştirerek daha güçlü olabilmek adına Erzurum Konfederasyonu, (ERKON)’u siz değerli hemşehrilerimizin hizmetine sunduk.

Yukarıda belirttiğimiz üzere, bu çatı bütün Erzurumluları altında toplayacak kadar büyük bir çatıdır. Bu çatının altında birleşen bütün hemşehrilerimizin tek bir ailenin bireyleriymişçesine üstlerine düşeni en iyi şekilde yapacağına dair inancımız tamdır. Çünkü ancak bir olursak, birlik olursak baş edemeyeceğimiz hiç bir güçlük olamaz. Değer yargılarımız, geçmişimiz, kültürümüz, dinimiz, sevinçlerimiz ve dertlerimiz ortaktır. Şüphesiz ki bu ortaklıktır bizi birbirimize bağlayan. Bu sağlam bağların huzur ve refah içerisinde nesilden nesile aktarılması, Erzurum ruhunun her daim yaşatılması için kurduğumuz ERKON’un Erzurum’umuza, hemşerilerimize ve bütün vatanımıza, milletimize hayırlı olmasını diliyoruz. Bu sevdanın sızısını yüreğinde hisseden, bu sızının adına da “Erzurum Sevdası” diyen herkesi çatımızın altında kendisi için ayrılan yere bekliyoruz.

Saygılarımla

ERKON

KURUCULAR KURULU ADINA