Ali Murat ALATEPE

By on 29 Ekim 2018 0 1507 Views

Ali Murat Alatepe, 1966 Erzurum merkez doğumlu. İktisat fakültesi Yerel Yönetimler Bölümü ve İktisat fakültesi Kamu Yönetimi mezunudur. Aynı zamanda İşletme Ana Bilim Dalı Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir.

Değerleme ve Yatırım Uzmanı, işletmecidir. 2004 yılından beri AK PARTİ’de siyaset yapmakla birlikte partinin çeşitli kademelerinde Birim Başkanı, 2006-2016 arası seçim ve referandumlarda SKM Başkanı ve Başkan Yardımcısı olarak görev aldı. 2 dönemdir Meclis Üyesi ve aynı zamanda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği görevini yürüttü.

İBB Halkla ilişkiler Komisyonu Başkan Vekilliği, Kızılay ve İlim Yayma Cemiyeti kurucu Başkan Yardımcısıdır. 11 yıldır Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesidir. 10 yıldır Spor Kulübü Başkanı olarak görev aldı. Aynı zamanda Federasyon ve Vakıflarda kurucu ve yönetici olarak bulunmuştur. İngilizce bilmektedir.

Esenyurt Belediye Meclisinde 20/12/2017 tarihinde yapılan 32 kabul oyu ile Esenyurt Belediye Başkanı olarak seçilmiştir. Evli, üniversite öğrencisi iki erkek ve bir kız evlat babasıdır.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir