Serap ÖZTÜRK

By on 1 Kasım 2018 0 2449 Views

Serap Öztürk, 1979 yılında Erzurum’da doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini Erzurum’da tamamlamış daha sonra 2001 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Adalet Meslek Yüksek Okulunu , 2005 yılında Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Sinema Bölümünü,  2010 yılında Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü, 2012 yılında Anadolu Üniversitesi Tarım Bölümünü bitirmiştir. Yine İstanbul Sebahattin Zaim Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü ve İstanbul Ticaret Üniversitesi Kamu Hukuku alanında Yüksek Lisans programında eğitim almıştır.  

 

19 yıllık çalışma hayatına Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsünde başlamış daha sonra TRT de yayınlanan “Eko Tarım” programında Bakanlık Müsteşarı ve Müsteşar Yardımcıları ile çalışmalar yaparak “Avrupa Birliği Yolunda Türk Tarımı” Programlarını hazırlamış ve  yine Bakanlık Yayın Dairesi Başkanlığında Metin yazarlığı ve sunuculuk yapmıştır. 2002-2006 yılları arasında Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Yayın Dairesi Başkanlığı, Yönetmen ve Yönetmen Yardımcılığı görevlerini yürütmüştür. 

 

2006 yılında çalışma hayatına  İstanbul’da devam ederek Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Eyüp İlçe Tarım Müdürlüğü’nde çalışmaya başlamış olup Beyoğlu Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün, kuruluş aşamasında görev alarak halen aynı ilçe müdürlüğünde İlçe Müdürü olarak görevine devam etmektedir.  

 

İlçe müdürlüğü’nün yanısıra Bağımlılıkla Mücadele Mali Destek Programı (İSKA), Kadın İstihdamının Artırılması Mali Destek Programı (İSKA), Erzurum Arena Gazetesi Köşe Yazarlığı, Erzurum Konfedarasyonu Kurucular Kurulu Üyeliği gibi projelerde de çalışmalara imza atmıştır. 

 

İstanbul Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Basın Birimi, İstanbul Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü AB Proje Ofisi kuruculuğu, Beyoğlu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma  Vakfı Mütevelli Heyeti Üyeliği, Beyoğlu İlçe İdare Kurulu Üyeliği, Beyoğlu İlçe Etik Kurulu Üyeliği, Beyoğlu İlçe Hıfzısıhha Komisyonu Üyeliği, Beyoğlu Erzurum Vakfı Danışma Meclisi Üyeliği görevlerini de yürütmekte olup Federasyonlarda ve STK’larda gönüllü olarak çalışmalarda bulunmuştur. 

Evli ve üç çocuk annesidir. 

 

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir